Pridať otázku

Refinancovanie úveru - ako postupovať?

Chcel by som prefinancovať úver z inej banky a preniesť si účet do VUB banky. Ako mám postupovať? ďakujem za odpoveď
Irena Hlaváčová
16.08.2016 - 12:33

Flexipôžička je spotrebný úver, ktorý slúži na to, aby si klient spojil viacero úverov do jedného. Prinesie mu to úsporu peňazí aj zjednodušenie splácania. Cez Flexipôžičku môžete splatiť neobmedzený počet a druh úverových produktov (splátkový úver, leasing, kreditná karta, povolené prečerpanie), ktoré Vám poskytli bankové alebo nebankové subjekty na Slovensku. Tieto musia s predčasným splatením úveru súhlasiť. 

Pre poskytnutie Flexipôžičky musíte spĺňať nasledujúce základné podmienky:

- pri splatnosti úveru môžete mať maximálne  73 rokov, 

- ak máte 18 – 23 rokov alebo viac ako 64 rokov, výška Flexipôžičky nemôže byť vyššia ako 10 000 €,

- ak máte  viac ako 67 rokov, výška Flexipôžičky nemôže byť vyššia ako 5 000 €,

- ak máte 23 – 64 rokov, maximálna výška Flexipôžičky je 25 000€, 

- ak ste zamestnaný na dobu neurčitú, v čase podania žiadosti o úver musíte pracovať minimálne tri mesiace a jeden deň. Ak ste zamestnaný na dobu určitú, pracovný pomer sa nesmie skončiť v priebehu troch mesiacov odo dňa podania žiadosti p úver, 

- ak podnikáte, nárok na pôžičku máte, ak to robíte jedno úplne účtovné obdobie alebo aspoň 18 mesiacov. Ak nie ste klientom VUB banky, treba, aby ste podnikali dve účtovné obdobia alebo aspoň§ 36 mesiacov.

K žiadosti o úver potrebujete:

- dva doklady totožnosti (platný občiansky preukaz a vodičský preukaz alebo cestovný pas a pod.), 

- v prípade, že podnikáte, daňové priznanie za posledné účtovné obdobie a potvrdenie o výške zaplatených daní,

- zmluvy z úverov, ktoré chcete vyplatiť (alebo aspoň výpis z úverového účtu).

Do troch mesiacov od začatia čerpania úveru treba našej banke predložiť doklady potvrdzujúce, že ste peniaze použili na dohodnutý účel, teda na vyplatenie úverov. 

Mysleli sme na Vás aj v prípade nepredvídateľných životných situácií. Aby nimi nebolo ohrozené splácanie úveru, spolu s úverovou zmluvou si môžete poistiť aj schopnosť splácať mesačnú splátku úveru. 

Ak sa rozhodnete  zabezpečiť sa pre prípad nepriaznivých životných situácií v rámci svojho sporenia, môžete využiť životné poistenie LaVita, ktoré Vám uľahčí život v prípade mimoriadne nečakaných situácií a zároveň Vám umožní výhodne si sporiť do budúcnosti. Viac informácií nájdete na www.vub.sk/sk/osobne-financie/poistenie/zivotne-poistenie-la-vita/.

Ak máte záujem o osobné stretnutie, stačí, ak nám dáte vedieť dátum, čas a pobočku, kde Vám stretnutie najviac vyhovuje. Bude Vás tam čakať pracovník, ktorý sa bude prednostne venovať len Vám a poskytne Vám všetky informácie o Vašich možnostiach.

 

Ivan

Ivan

je vo VÚB banke špecialista na oddelení zákazníckej podpory

Pomohla vám
táto odpoveď?

Pomôžte nám zlepšiť sa.

Ďakujeme za váš názor.