Pridať otázku

Spôsob výpočtu príspevku pri hypotéke pre mladých

Dobry den. Akym sposobom uctuje VUB 3% prispevok pri hypoteke pre mladych? Pouzivate priamy sposob? alebo Refundacny sposob? Ak refundacny tak typ? odpocitavate 1% a 2% vraciate alebo odpocitava 0% a vraciate 3%? Dakujem
Stefan
19.10.2017 - 08:39

Dobrý deň, Štefan,

naša banka uplatňuje tzv. priamy spôsob. Klientovi je zúčtovaná rovno splátka ponížená o štátny príspevook. Nič sa mu už následne nevracia.

Príspevok sa počíta ako rozdiel dvoch anuitných splátok.

Prvá anuitná splátka sa vypočíta pri úrokovej sadzbe zníženej o príspevok banky (to je splátka, ktorá by vyšla, ak od pôvodnej úrokovej sadzby odrátame 1% príspevok banky – teda splátka s úrokom nižšim o 1% ) a druhá je vypočítaná pri sadzbe zníženej o prispevok banky a príspevok štátu (teda splátka, ktorá by vyzerala, keby boli naozaj reálne odrátane 3% od pôvodného %).

Rozdiel medzi týmito dvoma uvedenými splátkami je výška ŠPM (v €), ktorá je priznaná klientovi a o ktorú je znížena splátka (zvýhodnenie je teda skutočne 3%-ne, avšak výhoda sa určuje v €, a teda klient reálne nemá 0% úrok).

Pre bližšie informácie prosím navštívte osobne pobočku banky a hypotekárneho špecialistu, prípadne nás kontaktujte na 24 hodinovej službe Kontakt na 0850 123 000.

Prajem príjemný deň.

 

Katarína

Katarína

je vo VÚB banke špecialista na oddelení zákazníckej podpory

Pomohla vám
táto odpoveď?

Pomôžte nám zlepšiť sa.

Ďakujeme za váš názor.