Pridať otázku

Postup pre zmenu limitu pre zasielanie SMS notifikácií

Dobrý deň. Chcem sa opýtať, kde mám nastaviť zasielanie správ na mobil, a to aj pod hodnotu 20e.
Róbert Hodál
18.08.2016 - 10:27

Od 9.7. 2016 dochádza k zmene minimálneho limitu na upozornenia o zrealizovanej transakcii z 0 EUR na 20 EUR. Pre tento typ SMS notifikácie teda automaticky nastavený limit debetnej aj kreditnej transakcie na hodnotu 20 EUR. Po uvedenom dátume Vám teda budú zasielané upozornenia formou SMS správy len v prípade realizácie transakcie vyššej ako je stanovený limit. Do uvedeného dátumu budú SMS notifikácie zasielané bez zmeny. 

VÚB banka týmto reaguje na potreby trhu a klientov, ktorí sú v súčasnosti zahltení veľkým množstvom SMS správ, kvôli čomu sú často vnímané negatívne. 

V prípade, že požadujete zasielanie informácií o transakciách na Vašom účte od sumy 0 EUR, môžete si nastaviť emailové upozornenia. Ak využívate Internet banking s prístupom na internet v mobile, môžete si nastaviť zasielanie týchto upozornení do Vašej Schránky správ, kedy Vám po realizácií transakcie bude namiesto SMS správy zaslaná tzv. Push notifikácia. 

Emailové notifikácie si môžete nastaviť osobne na ktorejkoľvek pobočke VÚB banky, prostredníctvom služby Kontakt alebo cez Internet banking. 

V prípade, že si želáte byť naďalej informovaný o všetkých transakciách  na Vašom účte prostredníctvom SMS notifikácie, môžete si po 9.7.2016 limit 20 EUR opätovne znížiť na 0 EUR. Uvedenú zmenu môžete vykonať cez Internet banking, Mobil banking, službu Kontakt a ktorúkoľvek pobočku našej banky. 

Postup na zmenu limitu prostredníctvom Internet bankingu je nasledovný:

1. Prejdite do menu „Nastavenia“.

2. V sekcii „Prehľad / Zmena“ kliknite na „Upozornenia“

3. Pri Upozornení o zrealizovanej transakcii, kde uvidíte aj číslo Vášho účtu kliknite na „Detail“ a vyberte si možnosť „Zmeniť nastavenie“.

4. Upravte si limit. Na záver je potrebné ho potvrdiť bezpečnostným prvkom.

 

Iveta

Iveta

je vo VÚB banke špecialista na oddelení zákazníckej podpory

Pomohla vám
táto odpoveď?

Pomôžte nám zlepšiť sa.

Ďakujeme za váš názor.