Pridať otázku

Ako požiadať o opätovné znovuvydanie zablokovanej karty

Dobrý deň, prosím vás, chcem sa opýtať, či je možné opätovne vydanie platobnej kreditnej karty, ktorú mam zablokovanú? Ďakujem
Juraj Kusý
18.08.2016 - 10:06

Áno, opätovné vydanie zablokovanej karty je možné. Je na to potrebné podať žiadosť o znovuvydanie karty. Môžete tak urobiť osobne na ktorejkoľvek pobočke VÚB banky počas riadnych otváracích hodín (zoznam pobočiek a ich otváracie hodiny nájdete tu: www.vub.sk/sk/informacny-servis/pobocky-bankomaty/), telefonicky prostredníctvom služby Kontakt na telefónnom čísle  0850 123 000 (zo zahraničia +4212 4855 5970) alebo pomocou služby Internet banking.

V prípade, že využijete možnosť podania žiadosti prostredníctvom služby Internet banking, postup je nasledovný: 

1. Kliknite na záložku „Karty – Moje karty – Prehľad kariet“, ktorá je v hlavnom menu Internet bankingu.

2. Vyberte si typ karty, o ktorej znovuvydanie chcete požiadať a kliknite na šípku vpravo a následne na „Detail karty“.

3. Zvoľte možnosť „Ďalšie operácie“ a „Znovuvydanie karty“.

4. Vyberte si možnosť pre znovuvydanie platobnej karty „po strate a krádeži“ alebo „po poškodení“

a. v prípade žiadosti o znovuvydanie karty po strate a krádeži musí byť súčasná karta zablokovaná a nesmie byť v stave „zrušená“. Ak Vaša karta ešte zablokovaná nebola, môžete tak urobiť telefonicky prostredníctvom služby Kontakt (na telefónnom čísle 0850 123 000, príp. zo zahraničia +421 2 4855 5970) alebo cez Internet banking v sekcii „Blokácia karty“

b. V prípade žiadosti o znovuvydanie karty po poškodení musí byť súčasná karta v stave aktívna, teda nesmie byť zablokovaná. V tomto prípade je možný spôsob doručenia karty len na pobočku, kde poškodenú kartu pred vydaním novej odovzdáte.

5. Vyplňte všetky potrebné údaje, zvoľte spôsob doručenia karty buď na pobočku alebo poštou na adresu a kliknite na „Pokračovať“.

6. Skontrolujte si zadané údaje a v prípade správnosti ich potvrďte Vami vybraným bezpečnostným prvkom (SMS autorizačným kódom, Mobilným PIN-om, kódom z Tokenu alebo Mobilného Tokenu).

Nová platobná karta s PIN kódom Vám bude doručená Vami zvoleným spôsobom v štandardnej lehote 10-12 pracovných dní. Znovuvydanie karty je spoplatnené podľa aktuálneho cenníka VÚB banky, ktorý môžete nájsť tu: www.vub.sk/sk/informacny-servis/cennik/pre-obcanov/.

 

Iveta

Iveta

je vo VÚB banke špecialista na oddelení zákazníckej podpory

Pomohla vám
táto odpoveď?

Pomôžte nám zlepšiť sa.

Ďakujeme za váš názor.