Pridať otázku

Poistenie nehnuteľnosti a domácnosti k hypotekárnemu úveru

Dobrý deň, rada by som sa informovala ohľadne poistenia majetku, ktoré mám uzatvorené k úverovej zmluve. Od susedky z bytu nado mnou zatiekol cely strop a po oprave v jej byte bude treba urobiť nejaké opravy v mojom. Rada by som si tieto náklady uplatnila zo svojej poistky. Môžete mi, prosím, odporučiť, ako mám postupovať a koho v tejto veci kontaktovať? Vopred Vám ďakujem za radu.
Beáta Mojžišová
16.08.2016 - 12:53

Overte si, či máte k Vášmu hypotekárnemu úveru zriadené nielen poistenie nehnuteľnosti , ale aj domácnosti. Tieto informácie nájdete aj vo vašom internet bankingu v časti „Úvery – Prehľad úverov – Detail úveru –Poistenie nehnuteľnosti (zmluvne) a Poistenie domácnosti (zmluvne)“.

Tieto poistenia zabezpečuje poisťovňa Generali. Poistnú udalosť môžete nahlásiť osobne na ktorejkoľvek pobočke našej banky alebo priamo poisťovni Generali. Ich kontakty sú Vám k dispozícii na webovej stránke http://www.generali.sk/kontakt/,  telefónne číslo na nahlasovanie poistných udalostí je 0850 111 117, alebo tak môžete urobiť písomne mailom na generali.sk@generali.com.

 

Lucia

Lucia

je vo VÚB banke špecialista na oddelení zákazníckej podpory

Pomohla vám
táto odpoveď?

Pomôžte nám zlepšiť sa.

Ďakujeme za váš názor.