Pridať otázku

Čo zahŕňa poistenie hypotéky a poistenie pôžičky?

Dobrý deň, spolu s hypotékou som dostal aj možnosť jej poistenia. Chcel by som však vedieť viac o podmienkach, čo všetko zahŕňa. Viem si takto poistiť aj spotrebný úver? Ďakujem veľmi pekne. Jozef, Námestovo.
Jozef
18.03.2019 - 14:38

VÚB banka ponúka klientom postenie schopnosti splácať pôžičku alebo hypotéku. Pritom poistený nemusí byť práve dlžník, ale aj spoludlžník.

Poistenie schopnosti splácať pôžičku

Pri pôžičkách si môžete vyberať z dvoch balíkov poistenia:

1.      Základný balík za cenu 0,0810% z objemu úveru mesačne na osobu kryje smrť, trvalú invaliditu a práceneschopnosť.

2.      Rozšírený balík za cenu 0,1480% z objemu úveru mesačne na osobu kryje navyše aj stratu zamestnania.

Treba zároveň povedať, že poistenie pri pôžičkách nemá vplyv na úrokovú sadzbu úveru.

Poistenie schopnosti splácať hypotéku

Aj pre istotu bezproblémového splácania hypotéky v prípade nepredvídaných životných situácií máme pre klientov určené poistenie schopnosti splácať úver. Poskytujeme ho prostredníctvom spoločnosti Poisťovňa Cardif Slovakia, a. s.  

Jednoduché a rýchle poistenie si klient (hlavný dlžník alebo len spoludlžník ) môže dojednať priamo v rámci úverovej zmluvy.

Klient si môže zvoliť tiež z dvoch balíkov poistenia:

1.      Základný súbor zahŕňa poistenie schopnosti splácať úver pre prípad smrti, trvalej invalidity a pracovnej neschopnosti nad 60 dní

2.      Rozšírený súbor zahŕňa poistenie schopnosti splácať úver pre prípad smrti, trvalej invalidity, pracovnej neschopnosti nad 60 dní a straty zamestnania nad 60 dní.

Uvedené poistné súbory umožňujú okrem 100% aj čiastočné krytie (75% či 50%).

Výška mesačného poistného sa počíta sa z celkovej výšky poskytnutej hypotéky, pričom je súčasťou mesačnej splátky úveru uvedenej v splátkovom  kalendári, respektíve v úverovej zmluve.

  •     Základný balík (100% krytie) : 0,0488%
  •     Základný balík  (75% krytie): 0,0366%
  •     Základný balík  (50% krytie): 0,0244%
  •     Rozšírený balík (100% krytie): 0,0568%
  •     Rozšírený balík (50% krytie): 0,0284%
  •     Rozšírený balík (75% krytie): 0,0426%

Pokiaľ sa pre poistenie úveru nerozhodnete pri jeho poskytnutí, je možné požiadať o pridanie poistenia úveru aj dodatočne po čerpaní úveru, najneskôr však 6 mesiacov od 1. čerpania.

Rovnako ako pri pôžičke ani pri hypotéke poistenie schopnosti splácať úver nemá vplyv na úrokovú sadzbu.

Na záver by sme vás ešte upozornili na špeciálnu limitovanú akciu, pri ktorej môžu klienti získať aj jednorazovú finančnú odmenu, pripísanú na Sporiaci účet k hypotéke, vo výške 20 Eur alebo 40 Eur (už po zdanení). Stačí, ak si zriadite poistenie schopnosti splácať úver k novej hypotéke alebo k existujúcej hypotéke a to najneskôr do 180 dní po prvom čerpaní úveru.

Ivan

Ivan

je vo VÚB banke špecialista na oddelení zákazníckej podpory

Pomohla vám
táto odpoveď?

Pomôžte nám zlepšiť sa.

Ďakujeme za váš názor.