Pridať otázku

Ako zistím zostatok na účte v Internet bankingu?

Dobrý deň. Na IB nemám žiadny pohyb na účte hoci som platila kartou. Potrebujem vedieť zostatok na účte. Ivana
Ivana Daňová
18.08.2016 - 14:06

Pohyby Vašou platobnou kartou si môžete overiť tromi spôsobmi: cez Internet alebo Mobil banking, telefonicky cez službu Kontakt na telefónnom čísle 0850 123 000 (zo zahraničia +4212 4855 5970) alebo osobne na pobočke VÚB banky.

Pri overení cez Internet banking je postup nasledovný:

1. Kliknite na záložku „Karty – Moje karty – Pohyby debetnou kartou alebo Pohyby kreditnou kartou“, ktorá sa nachádza v hlavnom menu.

2. Vyberte si typ karty, na ktorej si želáte skontrolovať pohyby.

3. Zvoľte záložku „Zaúčtované transakcie“ alebo „Autorizované transakcie“ podľa toho, ktoré si želáte overiť a kliknite na „Hľadať“.

Autorizované transakcie sú transakcie po použití platobnej karty, ktoré ešte neboli zaúčtované, ale už znížili použiteľný zostatok na účte alebo kreditnej karte. Nenachádzajú sa zatiaľ v pohyboch na účte. Po úspešnej autorizácii platby platobnou kartou dochádza k rezervácii danej platby. Rezervácie na Vašom účte si môžete pozrieť  v položke Detaily účtu. 

Zaúčtované transakcie sú reálne zaúčtované transakcie platobnou kartou z bežného účtu, resp. kartového účtu v prípade kreditky. Tieto transakcie sú zobrazené aj v pohyboch na bežnom, resp. kartovom účte.

Zaúčtovanie transakcií po použití platobnej karty môže trvať 2 až 3 pracovné dni po použití karty v bankomatoch a 2 až 30 dní po použití karty u obchodníka (pri zahraničných platbách môže byť táto lehota aj dlhšia).

Aktuálny zostatok na účte si môžete preveriť telefonicky cez službu Kontakt, v Internet bankingu v záložke „Účty – Prehľad účtov – Detail účtu, cez Mobil banking po zobrazení Detailu Vášho účtu alebo osobne na ktorejkoľvek pobočke.

Dovoľujeme si ešte dodať detaily k zobrazovaným typom zostatkov v Internet bankingu:

Použiteľný  zostatok je ten, ktorý máte aktuálne k dispozícii a oproti účtovnému zostatku (všetky Vaše prostriedky na účte) je znížený o rezervácie po použití karty, pričom je odpočítaná aj výška povinného minimálneho zostatku na účte (štandardne 6 eur). V použiteľnom zostatku je započítaný aj limit povoleného prečerpania, ak ho máte nastavený.

Vlastné použiteľné prostriedky predstavujú sumu financií, ktorú máte k dispozícii bez limitu povoleného prečerpania, teda použiteľný zostatok bez limitu povoleného prečerpania.

Účtovný zostatok informuje o stave na účte. Zohľadňuje Vaše vlastné finančné prostriedky v celkovej výške, zahŕňa povinný minimálny zostatok na účte a nie je tu zahrnutý limit povoleného prečerpania. Čiastkou účtovného zostatku teda nie je možné disponovať v plnej výške, tú vidíte v Použiteľnom zostatku.

 

Lucia

Lucia

je vo VÚB banke špecialista na oddelení zákazníckej podpory

Pomohla vám
táto odpoveď?

Pomôžte nám zlepšiť sa.

Ďakujeme za váš názor.