Pridať otázku

Prečo mi nechodia SMS o pohybe na účte?

Zdravím, Asi pred týždňom mi prestali chodiť sms o pohybe na účte. Nerobil som žiadne zmeny v nastaveniach. Kde je problém? ďakujem
Radovan Fico
26.11.2016 - 21:06

Dobrý deň, 

Od 9.7. 2016 dochádza k zmene minimálneho limitu na upozornenia o zrealizovanej transakcii z 0 EUR na 20 EUR. Pre tento typ SMS notifikácie teda automaticky nastavený limit debetnej aj kreditnej transakcie na hodnotu 20 EUR.

Po uvedenom dátume Vám teda budú zasielané upozornenia formou SMS správy len v prípade realizácie transakcie vyššej ako je stanovený limit. Do uvedeného dátumu budú SMS notifikácie zasielané bez zmeny. 

VÚB banka týmto reaguje na potreby trhu a klientov, ktorí sú v súčasnosti zahltení veľkým množstvom SMS správ, kvôli čomu sú často vnímané negatívne. 

V prípade, že požadujete zasielanie informácií o transakciách na Vašom účte od sumy 0 EUR, môžete si nastaviť emailové upozornenia. Taktiež si môžete nastaviť zasielanie týchto upozornení do Vašej Schránky správ v Internet bankingu a v aplikácii VÚB Mobil Banking. Ak máte aktivovanú aplikáciu, bude Vám navyše po realizácii transakcie namiesto SMS správy zaslaná tzv. Push notifikácia.  Výhodou je, že PUSH notifikácia bude  zobrazená na všetkých Vašich zariadeniach s aktívnou aplikáciou VÚB Mobil banking. 

Emailové notifikácie si môžete nastaviť osobne na ktorejkoľvek pobočke VÚB banky, prostredníctvom služby Kontakt alebo cez Internet banking. 

V prípade, že si želáte byť naďalej informovaný o všetkých transakciách na Vašom účte prostredníctvom SMS notifikácie, môžete si po 9.7.2016 limit 20 EUR opätovne znížiť na 0 EUR. Uvedenú zmenu môžete vykonať cez Internet banking, Mobil banking, službu Kontakt a ktorúkoľvek pobočku našej banky. 

Viac info: https://www.vub.sk/files/ludia/pre-kazdy-den/elektronicke-bankovnictvo/internet-banking/navody-manualy/nastavenie-upozorneni.pdf

Iveta

Iveta

je vo VÚB banke špecialista na oddelení zákazníckej podpory

Pomohla vám
táto odpoveď?

Pomôžte nám zlepšiť sa.

Ďakujeme za váš názor.