Pridať otázku

Ako si zriadim sporiaci účet k môjmi bežnému účtu?

Dobrý deň, rada by som sa informovala, či by bolo v mojom prípade možné založiť tzv. 'Sporiaci účet' ako súčasť už doteraz existujúceho účtu? Vopred ďakujem za odpoveď.
Sofia Pavlíčková
18.08.2016 - 14:08

Áno, jednou z jednoduchých možností je založiť si Sporiaci účet ako jednu zo služieb k Vášmu existujúcemu účtu.

Peniaze, ktoré momentálne na Vašom účte nepotrebujete, môžete jednoducho previesť na svoj sporiaci účet a peniaze sa budú zhodnocovať výhodnejšie ako na Vašom bežnom účte. Výhodou je, že len čo budete peniaze potrebovať, môžete si ich kedykoľvek previesť späť na svoj účet. Navyše ušetríte, keďže za vedenie účtu ani za zrealizované prevody neplatíte. 

Zriadiť sporiaci účet je možné na pobočke VÚB, no ide to jednoducho aj cez  Internet banking.

Postup  na zriadenie sporiaceho účtu cez Internet banking:

1. Po prihlásení do služby Internet banking zvoľte v hlavnom menu možnosť účty.

2. V stĺpci „Mám záujem“ zvoľte možnosť „Žiadosť o účet alebo vklad“.

3. Vyberte možnosť „Sporiaci účet“ a kliknite na možnosť „Zriadiť účet“.

4. Systém Vás vyzve na zadanie údajov k sporiacemu účtu, názov sporiaceho účtu, a ku ktorému hlavnému účtu má byť sporiaci účet vytvorený.

5. Systém Vás vyzve na zadanie čiastky prvotného vkladu na sporiaci účet.

6. Položka „Pravidelné sporenie“ umožňuje zadať trvalý príkaz. Automaticky tak prevedie peniaze v zvolenej sume a časovom intervale na Váš sporiaci účet. (Táto položka nie je povinná).

7. Zvoľte možnosť pokračovať, dostanete sa na obrazovku Overenie údajov, bude Vám vygenerovaný Dodatok o Zmluve k bežnému účtu, ktorý si môžete prečítať aj stiahnuť.

8. Vytvorenie účtu je potrebné dokončiť podpisom bezpečnostným prvkom (SMS autorizácia, Mobilný pin, Token alebo Mobilný token). Ďalšie informácie o bezpečnostných prvkoch nájdete tu:  www.vub.sk/sk/osobne-financie/ucty-platby/nonstop-banking/bezpecnostne-prvky/

Lucia

Lucia

je vo VÚB banke špecialista na oddelení zákazníckej podpory

Pomohla vám
táto odpoveď?

Pomôžte nám zlepšiť sa.

Ďakujeme za váš názor.