Pridať otázku

Aký je poplatok za zasielanie SMS notifikácií o pohybe na účte nižšej ako 20€?

Dobrý deň, práve som dostal od Vás správu, že od 21. septembra dochádza k zmene na min. čiastku 20 €. Otázka, ak si ponechám sumu notifikácie pod 20 €, tak to bude následne spoplatnené? Ak áno, akou sumou? Tá čiastka o notifikácii sa týka len Debetnej karty alebo tiež Kreditnej karty?
Juraj Gregor
16.08.2016 - 13:20

Od 9.7.2016 bola zmenená SMS notifikácia, správa o pohybe na účte je zasielaná len, ak je čiastka vyššia ako 20 €. Ak si naďalej želáte posielať SMS správy o pohybe na účte o každej sume, môžete si to nastaviť nasledovnými spôsobmi: 

- osobne na ktorejkoľvek pobočke banky,

- telefonicky cez službu Kontakt na tel. čísle 0850 123 000, 

- alebo cez Internet banking/Mobil banking. 

Postup pre nastavenie zasielania SMS správ cez Internet banking, je nasledovný: 

1. Kliknite na možnosť "Nastavenia – Prehľady/Správa – Upozornenia“, ktorá sa nachádza v pravej hornej časti Internet bankingu.

2. V zozname možností nájdite "Upozornenie o zrealizovanej transakcii" a kliknite na tlačidlo "Pridať". Ak mate túto ponuku v šedej farbe – neaktívne, znamená to, že upozornenia už máte nastavené a po kliknutí na „Detail“ si môžete upraviť nastavenia, ktoré už máte definované. 

3. Zvolíte si účet a spôsob zasielania notifikácií. 

4. Vyplňte telefónne číslo, pripadne limity kreditných a aj debetných transakcií, ako aj obmedzenie sumy pre zasielanie SMS správ (napr., ak si zadáte limit na kreditne transakcie 20 € a na debetné transakcie 0 €, SMS správu o pripísanej platbe dostanete len vtedy, ak bude suma vyššia ako 20 € a zároveň dostanete SMS správu o každej sume, ktorá Vám z účtu odišla).

5. Skontrolujete zadané údaje a požiadavku na zmenu potvrďte vybraným bezpečnostným prvkom. 

 Ak si želáte, aby Vám v určitom čase neboli SMS notifikačné správy doručované, môžete si to bezplatne nastaviť telefonicky cez službu Kontakt alebo cez Internet banking. 

Zasielanie SMS správ o pohybe na účte je spoplatnené, všetky poplatky nájdete v aktuálnom Cenníku na www.vub.sk/sk/informacny-servis/cennik/pre-obcanov/ v časti Nonstop banking. Ak klient nemá SMS správy zahrnuté v rámci účtu, každá doručovaná SMS je spoplatňovaná vo výške 0,08 eur. Ak máte zasielanie týchto správ zahrnuté vo Vašom účte, za SMS nič neplatíte. 

 

Iveta

Iveta

je vo VÚB banke špecialista na oddelení zákazníckej podpory

Pomohla vám
táto odpoveď?

Pomôžte nám zlepšiť sa.

Ďakujeme za váš názor.